دانشجویان پرستاری بر لبه تیغ وزارت بهداشت! +تصاویر

[ad_1]

در جدیدترین اتفاق، وزارت بهداشت در سیاستی جدید «طرح تربیت پرستار در بیمارستان‌ها» را مطرح کرده است که با اعتراض و نگرانی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته پرستاری همراه بوده است و در روزهای اخیر حواشی زیادی را ایجاد کرده است.

به گزارش شمانیوز:در روزهای گذشته برخی از دانشجویان رشته پرستاری اقدام به برگزاری تجمع کردند و اعتراض خود را نسبت به طرح جدید وزارت بهداشت اعلام کردند.

به گزارش خبرنگار صنفی – آموزشی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ دو وزارتخانه علوم و وزارت بهداشت این روزها حواشی بسیاری دارند و دانشجویان و فارغ‌التحصیلان نسبت به سیاست‌های این دو وزارتخانه به شدت معرتضند و در برخی از موارد کار به تجمعات اعتراضی کشیده شده است. بلاتکلیفی رشته‌های دانشگاه آزاد، موضوع بورسیه‌ها، لغو مجوز پژوهشگاه شاخص پژوه از جمله حاشیه‌هایی است که این روزها موجب نگرانی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی شده است.

*** جدیدترین حاشیه ایجاد شده برای دانشگاهیان
در جدیدترین اتفاق، وزارت بهداشت در سیاستی جدید «طرح تربیت پرستار در بیمارستان‌ها» را مطرح کرده است که با اعتراض و نگرانی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته پرستاری همراه بوده است و در روزهای اخیر حواشی زیادی را ایجاد کرده است. وزارت بهداشت قصد دارد این طرح را در 15 بیمارستان دولتی و خصوصی تهران اجرا کند. در این طرح بیش از 1300 پرستار بدون تحصیلات آکادمیک و پس از انتخاب رشته در دفترچه کنکور جذب بیمارستان‌ها خواهند شد.

*** واکنش دانشجویان به طرح جدید وزارت بهداشت
«طرح تربیت پرستار در بیمارستان‌ها» که از اردیبهشت ماه امسال به منظور رفع سریع کمبود نیروی پرستاری و برای پاسخ به نیاز خدمات بر زمین مانده بیماران کلید خورده واکنش دانشجویان و بیش از 20 هزار فارغ‌التحصیل بیکار پرستاری را به دنبال داشته است. در همین رابطه، یکی از پرستاران بیکار در شبکه‌های اجتماعی نوشته: «فقط امیدوارم ما دانشجویان پرستاری را که با هزار زحمت و با رتبه‌های عالی قبول شدیم به امید کار ناامید و بیکار نکنید».

واکنش دانشجویان به طرح جدید وزارت بهداشت

اعتراض اینستاگرامی یکی از دانشجویان رشته پرستاری

کاربر دیگری هم که خودش را پرستار فارغ‌التحصیل دانشگاه علوم پزشکی تهران معرفی کرده نوشته است: «چرا وزارت بهداشت به جای اینکه پرستارانی  که الان بیکار هستند رو جذب کنن میخوان تربیت پرستار بیمارستانی رو شروع کنن. هدفی بجز داشتن نیروی مطیع و کم هزینه رو ندارن! و جان بیماران رو به خطر می‌ندازن». عده دیگری هم معتقدند؛ کاش فقط کمی برای وزارت بهداشت جان بیماران مهم بود تا با این طرح‌های غیر کارشناسانه آن را به خطر نمی‌انداخت. ما پرستاران مخالف با طرح پرستار بیمارستان هستیم این طرح جان بیماران را به خطر می‌اندازد.»

همچنین در روزهای گذشته برخی از دانشجویان رشته پرستاری اقدام به برگزاری تجمع کردند و اعتراض خود را نسبت به طرح جدید وزارت بهداشت اعلام کردند.

تجمع اعتراضی دانشجویان رشته پرستاری

برخی دیگر از دانشجویان با قرار دادن پست‌هایی در اینستاگرام اعتراض خود را نسبت به طرح جدید وزارت بهداشت نشان دادند که در ادامه تعدادی از آنها را مشاهده می‌کنید:

واکنش دانشجویان به طرح جدید وزارت بهداشت

منبع:خبرنامه دانشجویان ایران

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *